Безпека дорожнього руху


Матеріали 2016-2017 навчального року:
Положення загону ЮІР: Завантажити
План роботи команди: Завантажити
Обовязки і права ЮІР: Завантажити

У наш час, коли постійно збільшується кількість автомашин та зростає інтенсивнiсть дорожнього руху, коли середовище існування дитини перенасичено ризиком та небезпеками дорожньо-транспортних пригод, постає нагальна потреба навчання дітей шкільного віку не тільки правилам дорожнього руху, а перш за все формування в них культури поведінки на дорозі; усвiдомлення того, що дотримання безпечної та відповідальної поведінки на шляхах – це основа збереження людського життя.

Колектив ЗОШ №3 здавна проводить роботу, спрямовану на те, щоб знання правил дорожнього руху стали нормою поведінки.
Створений у 1987 р. Косоговим Георгiєм Iвановичем загiн ЮIР неодноразово ставав переможцем мiських, зональних, обласних , а також Всеукраїнських змагань команд ЮІР в «Артеку» в 1987, 2008, 2010, 2013р. Активно працюють ЮІРівці зі школярами початкової школи, вивчаючи з ними правила дорожнього руху.

Щорічно в рамках місячника «Увага! Діти – на дорозі!», що триває з 20 серпня до 20 вересня, у школі проводиться робота з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

У нинішньому навчальному році вчителі початкової школи вміло поєднували на уроках творчі завдання з фізкультхвилинками з використанням Правил дорожнього руху, а на перервах - елементи гри.
Учителі української, російської мов пишуть з учнями інформаційні диктанти «Правила дорожні з дитинства вивчай», словникові диктанти з використанням термінології з ПДР, складають речення та виконують їх редагування й розбір. Учителі англійської мови, працюючи над лексикою, вводять термінологію з ПДР, складають і вивчають поезії, у яких йдеться про поведінку на дорогах. На уроках правознавства школярі дізнаються про адміністративну відповадальність за порушення правил дорожнього руху, права й обов’язки учасників руху. Учителі природничих дисциплін у процесі вирішення задач на гальмівний шлях роблять висновки, що час і шлях транспорту залежить від покриття доріг. Задачі на теплове розширення речовин заставляють учнів замислитися над питаннями безпечного функціонування залізничного транспорту влітку та безпеки пасажирів. Учителі інформатики на уроках використовують комп’ютерні програми з правил дорожнього руху, які розробляють самі учні.

Позакласна робота в школі спрямована на вирішення триєдиного завдання: «Знати. Вірити. Діяти»: ЗНАТИ способи безпечної поведінки в умовах дорожнього руху; ВІРИТИ, що ці знання допоможуть убезпечити життя; ДІЯТИ на дорозі відповідально задля збереження власного життя та життя інших людей.
Шкільні бібліотекарі, активно співпрацюючи з класними керівниками, учителями «Основ здоров:я», створюють тематичні виставки з ПДР, знайомлять читачів з літературою, представленою на них, проводять вікторини, пропонують розгадати кросворди . Для допомоги класним керівникам, учителям-предметникам, батькам створена тематична папка «Світлофор – наш кращий друг» .

Постійно діючий кабінет «Юних інспекторів руху» був модернізований Голубцовою Н.О. 2010 року з метою покращення вивчення учнями школи правил дорожнього руху. Цей кабінет укомплектований наочними посібниками, макетами для вивчення ПДР, а також плакатами, посібниками з надання першої медичної допомоги під час дорожньо-транспортних пригод. Для учнів початкових класів використовується при вивченні ПДР спеціальна література, настільні ігри та атрибутика для рухових ігор. Постійно діюча команда ЮІР ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – активний пропагандист безпеки на дорогах. ЮІРівців. школи,організовують різні конкурси, вікторини, випускають агітаційні плакати та стіннівки.

Загальноосвітня школа I- III ступенів №3 є базовим закладом з роботи по профілактиці дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Школа постійно бере активну участь у міських та обласних семінарах з питань профілактики ДДТТ.

У 2015 році на базі ЗОШ №3 було проведено міський семінар для заступників директорів з НВР «Профілактика дорожньо-транспортного травматизму».

У 2015 році на базі ЗОШ №3 було проведено міський семінар для заступників директорів з НВР «Профілактика дорожньо-транспортного травматизму».

На якому розглядалися питання:
- Нормативно-правова база з вивчення та профілактики ДДТТ у закладах освіти;
- Стан дитячого ДТТ у м.Бердянську;
- Профілактики ДТТ у школі з досвіду роботи ЗОШ №3;
- ДТТ- очима дітей. Психологія пішохода.

Учасники семінару отримали методичну допомогу з питань профілактики ДДТТ. Запропоновано наступні матеріали:
- Система роботи ЗОШ №3 з вивчення ПДР;
- Співпраця заступника директора з класними керівниками (методичний банк);
- Варіанти пам’яток для пішоходів за різними віковими категоріями;
- Безпечні маршрути для учнів від школи до дому;
- Наочні матеріли для класних куточків з ПДР;
- Матеріали для вікторин, ігор на перервах, фізкультхвилинок;
- Методичні рекомендації для вивчення ПДР на уроках (математика, фізика, українська мова, російська мова, англійська мова, історія та правознавство).

Підсумком роботи з ПДР, яку проводить ЗОШ №3, є збереження життя й здоров’я дітей, громадян України, кожного, хто є учасником дорожнього руху.

Роздрукувати сторінку

Повернутися назад
© 2012-2017 Відділ освіти виконкому Бердянської міськради
71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул.Університетська,33
Телефон: (06153) 4-70-10 Електронна пошта:oono@rada-berdyansk.gov.ua