Пожежна безпека
Матеріали 2016-2017 навчального року:
Що таке вуглекислотний вогнегасник?: Завантажити
Розділ річного плану «Виконання кодексу цивільного захисту України»: Завантажити

Семінар – практикум «Управлінська діяльність адміністрації ЗОШ № 11 в питанні складання плану евакуації людей на випадок надзвичайних ситуацій»

З метою створення безпечних умов праці та навчання учасників навчально-виховного процесу, попередження пожеж та виникнення надзвичайних ситуацій у школах, у рамках Місячника безпеки 24 листопада 2016 року на базі Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 відбувся семінар – практикум для заступників керівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста.

Тема проведеного семінару «Управлінська діяльність адміністрації ЗОШ № 11 в питанні складання плану евакуації людей на випадок надзвичайних ситуацій».

У семінарі взяли участь методист ММК відділу освіти Лодягіна Людмила Павлівна, головний інспектор відділу запобігання НС Бердянського МРЦ ДСНС у Запорізькій області Носко Роман Олександрович та провідний інспектор Кривунь Артем Володимирович
Семінар складався з двох частин: теоретичної та практичної.

Були розглянуті питання щодо особливостей складання плану евакуації (згідно з існуючими методичними рекомендаціями та нормативно-правовими документами), забезпечення пожежної безпеки в навчальних закладах.

Відкрила семінар-практикум та довела його мету й завдання методист ММК відділу освіти Лодягіна Людмила Павлівна. Вона привітала учасників та наголосила на важливості й актуальності даного питання.

Перед учасниами семінару зі вступним словом виступив Носко Роман Олександрович, який ознайомив присутніх з Методичними рекомендаціями щодо планування та порядку проведення евакуації населення, а також побажав плідної роботи та підвищення якості навчання всіх учасників навчально-виховного процесу щодо дій у надзвичайних ситуаціях.

Роботу школи з питання складання планів евакуації людей на випадок НС презентував директор ЗОШ № 11 Міщенко М.В.
Під час практичної частини були розглянуті загальні та індивідуальні плани евакуацій, які діють у школі, інструкції, пам’ятки з пожежної безпеки, розташування знаків безпеки в приміщеннях школи.

Всі учасники семінару отримали електронну версію методичних рекомендацій.

Проведення такого заходу дало можливість учасникам семінару розширити та поглибити свої знання, надихнуло всіх на подальшу плідну працю.

Базовий дошкільний навчальний заклад № 39 «Веселка» з питань пожежної безпеки в м. Бердянську

Дитина приходить у цей світ для довгого та щасливого життя. Так повинно бути, але, на жаль, не завжди буває. Починаючи пізнавати навколишній світ, маленька людина може зіткнутися з масою ситуацій, які напряму або опосередковано несуть у собі загрозу її здоров’ю і навіть життю. Саме тому основна задача дорослих – формувати у дітей культуру безпечної поведінки.

Безпека життєдіяльності дітей та норми їх поведінки у надзвичайних ситуаціях є одним із важливих питань виховання дітей дошкільного віку. Воно викликано необхідністю свідомого розуміння цінностей нашого власного життя та здоров’я.

Вже третій рік поспіль дошкільний навчальний заклад № 39 «Веселка» є базовим з питань пожежної безпеки в м. Бердянськ та презентує досвід роботи навчального закладу щодо організації роботи з безпеки життєдіяльності з працівниками, дітьми та батьками, яка забезпечує засвоєння теоретичних знань і практичних навичок, дотримання правил безпечної поведінки та захисних принципів, що допомагають у різних життєвих ситуацій.

У закладі систематично проводяться семінари для керівників та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів міста з питань організації роботи з пожежної безпеки, демонструються доцільність і результативність використання різних форм роботи з дітьми дошкільного віку для формування у них практичних навичок безпеки життєдіяльності.

Активну участь у їх проведенні приймають:
- Баришева Ю.В. - начальник відділу зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Запорізькій області.,
- Працівники відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Бердянського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Запорізькій області;
- Лодягіна Л.П. – методист відділу освіти виконкому Бердянської міської ради.

До проведення таких заходів залучаються батьки вихованців дошкільного закладу - представники Бердянського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Запорізькій області:
- Куропятніков С.Ю. – начальник 11 пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Запорізькій області;
- Мізін М.О. - начальник зміни оперативно-координаційного відділу м. Бердянська ОКЦ ГУ ДНСН в Україні.

Вони не тільки ознайомлюють з особливостями своєї професії, але й проводять практичні відпрацювання правил користування вогнегасником, нагадують основні вимоги щодо виконання правил пожежної безпеки.

Учасники семінарів активно обговорюють вимоги Кодексу Цивільного захисту України щодо створення сприятливих умов для навчання дошкільників безпечної та доцільної поведінки, основні завдання та напрямки роботи, акцентують увагу на посилення заходів протипожежної профілактики, необхідності проведення систематичної роботи з дітьми щодо вироблення безпечної поведінки через цілеспрямовану навчально – виховну роботу.

За допомогою методиста відділу освіти виконкому Бердянської міської ради Лодягіної Л.П. було узагальнено досвід роботи дошкільного навчального закладу та презентовано методичний посібник для керівників дошкільних навчальних закладів, який містить матеріали та методичні рекомендації з питань організації пожежної безпеки в навчально-виховному процесі.


Управлінська діяльність адміністрацій загальноосвітніх навчальних закладів в виконанні кодексу про цивільний захист України

1 березня був проведений семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів «УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ АДМІНІСТРАЦІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ В ВИКОНАННІ КОДЕКСУ ПРО ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ УКРАЇНИ» на базі Бердянського муніципального ліцею.

Мета заходу – це формування навичок здорового способу життя, культури поведінки з вогнем та свідомої поведінки у підростаючого покоління щодо безпечної життєдіяльності у разі виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі пожежної безпеки.

В підготовці семінару прийняли участь відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради, Бердянське місьрайонне управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Бердянський муніципальний ліцей.

Як відомо, вміння правильно діяти в екстремальній ситуації є життєво необхідне кожній людині. Основам цієї науки навчаються ще у дитячому віці від батьків та вчителів. Тож Бердянські рятувальники беруть найактивнішу участь у навчанні підростаючого покоління та надають методичну допомогу педагогам при підготовці і проведенні різних заходів з попередження нещасних випадків серед дітей. Усю дитячу аудиторію одночасно охопити неможливо, тому рятувальники приймають участь в семінарах для вчителів.

Під час семінару педагоги дізнались про надзвичайні події, які виникли на території нашої області та міста з вини або за участю дітей, рятувальники також надали інформацію про правила пожежної безпеки під час опалювального сезону, радіаційну безпеку, а також природні загрози та техногенні небезпеки, їх наслідки та профілактику. Окремо фахівці Служби порятунку закцентували увагу педагогів на тому, як треба діяти при виявленні застарілих боєприпасів або сучасних вибухових пристроїв. Розглянули порядок дій в ситуації, коли поряд стався вибух, йде обстріл чи довелося зустріти озброєних людей.

В програмі семінару були розглянуті питання:
- Стан забезпечення виконання вимог чинного законодавства щодо забезпечення цивільного захисту закладів освіти. Нормативно-правова документація. Формування культури безпеки життєдіяльності.
Лодягіна Людмила Павлівна, методист методичного кабінету відділу освіти Бердянської міської ради;
- Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Навчання з питань пожежної безпеки в закладах освіти.
Голубова Лариса Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Бердянського муніципального ліцею.
- Призначення та місцезнаходження на об'єкті засобів пожежогасіння, протипожежного обладнання та інвентарю (вогнегасники, внутрішні пожежні крани, бочки з водою, ящики з піском). Порядок утримання на об'єкті засобів пожежогасіння влітку та взимку.
Правила використовування вогнегасних засобів, протипожежного інвентарю і обладнання для пожежогасіння.

Гасіння умовної пожежі наявними на об'єкті засобами пожежогасіння. Кривунь Артем Володимирович.

Учасники семінару активно обговорили вимоги Кодексу цивільного захисту України щодо створення сприятливих умов для навчання учнів безпечної та доцільної поведінки, основні завдання та напрямки роботи, акцентують увагу на посилення заходів протипожежної профілактики, необхідності проведення систематичної роботи з дітьми щодо вироблення безпечної поведінки через цілеспрямовану навчально – виховну роботу.

За допомогою методиста відділу освіти виконкому Бердянської міської ради Лодягіної Л.П. було узагальнено досвід роботи Бердянського муніципального ліцею. та презентовано методичний посібник для керівників загальноосвітніх навчальних закладів, який містить матеріали та методичні рекомендації з питань організації пожежної безпеки в навчально-виховному процесі.

Роздрукувати сторінку

Повернутися назад
© 2012-2017 Відділ освіти виконкому Бердянської міськради
71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул.Університетська,33
Телефон: (06153) 4-70-10 Електронна пошта:oono@rada-berdyansk.gov.ua