Шкільні бібліотеки
Кількість ЗНЗ:
- 18 загальноосвітніх навчальних закладів;

Кількість бібліотекарів: 22 особи (з них працюють на 1 ставку – 15 осіб; на 0, 75 – 1 особа; 0,5 ставки – 6 осіб).

Тема: Виховуємо громадянина – патріота України

Мета: Посилення ролі шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку.

Результат:
- розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу;
- втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641, привернення уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі;
- розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості;
- формування відповідального ставлення до професії шкільного бібліотекаря, який в сучасних умовах створює оптимальні умови для реалізації освітніх і виховних завдань школи, сприяє популяризації книги, вихованню компетентного читача.

Заходи:
Міський семінар:
- «Планування діяльності і роботи шкільних бібліотек на 2015-2016 навчального року» на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (26.08.2015).

ІІ Щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. З 01.10.2016 по 30.10.2016:
- В школах були організовані постійно діючі виставки, які популяризують українську історію, мову та культуру, розповідають про боротьбу українського народу за незалежність: «Моя Україна» і «Українське козацтво» (гімназія № 2), (ЗОШ № 2); «Хай козацька мудрість воскресла щоднини» (ЗОШ № 3); «Ми нащадки козацького роду», «Історія нашого народу», «Традиції та культура українців», «Митці українського слова» (ЗОШ № 4); «Без коріння саду не цвісти» (ЗОШ № 5); «Тобі моя мово не в’янути зроду», «І оживе добра слава, слава Україні», «Моя Батьківщина – рідна Україна» (ЗОШ № 6); «Герої не вмирають», «Бердянськ – це Україна», «Козацькому роду – нема переводу», «Т.Г.Шевченко – великий син українського народу» (ЗОШ № 9); «Рідний серцю край !» (ЗОШ № 11); «З Україною в серці» (ЗОШ № 12); «Ми - патріоти!» (БСШ № 16); «Ми – нація єдина», «Уклін живим – загиблим Слава», «Нам не потрібна війна» (НВК № 1); «Україна - козацька мати» (гімназія № 3).
- В рамках місячника бібліотек в ЗОШ № 11, в багатопрофільній гімназії № 2 та БСШ № 16 відбулося знайомство учнів з поетом, членом Національної спілки журналістів України, головним редактором Університетської газети БДПУ, волонтером Степаном Герилівим та презентація його книги «Наші Атланти».
- В загальноосвітніх закладах відбулися цікаві зустрічі з бійцями АТО та учасниками бойових дій на Сході України, пройшли уроки мужності на яких запрошені волонтери навели приклади патріотичних вчинків молодих воїнів, що стали на захист Батьківщини. Учні та гості заходів вшанували пам`ять загиблих в зоні АТО хвилиною мовчання. До того ж в БСШ № 16 провели акцію «Залиш бажання захиснику Вітчизни».
- Були організовані різноманітні благодійні акції: «Зігрій бійця» - збір теплих речей, виготовлення оберегів для воїнів АТО, «Бібліотечка для захисників Вітчизни», «Подаруй бібліотечку захисникам Вітчизни», «Подаруй дитячу книжку в шкільну бібліотеку для маленьких читачів» пройшли і в інших школах міста. Учні прийняли активну участь в вікторинах, читацьких конференціях, конкурсах авторських патріотичних віршів та малюнків.
Всі заходи були організовані і проведені на високому рівні.

Засідання міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів:
- «Формування в учнів національно-патріотичної гідності засобами бібліотеки та книги» на базі ЗОШ №2 (25.10.2016);
- «Книжкова виставка – основна форма популяризації літератури» на базі ЗОШ №2 (16.01.2016)

Проведення широкої читацької кампанії «Книги – діти розуму» (26.01.2016 -01.04.2016):
- участь школярів ЗНЗ в обласному фестивалі учнівських творів «Ювілей улюбленої книги» в рамках читацької кампанії «Книги - діти розуму». (26.01.2016 - 28.03.2016).
Обласний фестиваль улюблених книг "Зорепад книжкових ювілеїв" (15.02.2016 – 24.05.2016)

Додатково завантажити накази: посилання

Фотогалерея:


Роздрукувати сторінку

Повернутися назад
© 2012-2017 Відділ освіти виконкому Бердянської міськради
71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул.Університетська,33
Телефон: (06153) 4-70-10 Електронна пошта:oono@rada-berdyansk.gov.ua