Бердянська школа малої академії наук

Новини Ман:
24-25 вересня 2015 року у місті Бердянську пройшов семінар-практикум «Інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН у рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Навчатися, щоб навчати». У семінарі взяли участь представники Департаменту освіти і науки Запорізької обласної держадміністрації; Бердянських державного педагогічного університету, університету менеджменту і бізнесу, інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету; спеціалісти та методисти 20 райдержадміністрацій області та 5 міськвиконкомів.
У рамках заходу учасники ознайомились з досвідом залучення учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста Бердянська. Своїми особистими доробками з питання розвитку дослідницьких здібностей учнів у педагогічній системі «Школа – МАН» поділилась С. Білоус, завідувач обласної філії науково-дослідної експериментальної лабораторії Національного центру «Мала академія наук України». та буде представлена презентація «Розвиток». Докладніше та фотозвіт


Додаткова інформація:
На допомогу вчителю

23 березня 2015 року в місті Бердянську відбулося врочисте відкриття «Бердянської школи малої академії наук». Необхідність започаткування такого проекту була продиктована самим життям. По-перше, створення Школи стало необхідним для задіяння існуючого на даний момент високого учнівського та педагогічного потенціалу щодо науково-дослідницької діяльності. Цьому також сприяла оптимальна творча атмосфера, створена за багато років діяльності міського методичного кабінету в напрямку роботи з обдарованими дітьми. По-друге, оскільки педагоги давно активно співпрацюють з викладацькими колективами вищих навчальних закладів міста, Школа малої академії наук буде логічним продовженням цієї співпраці.

Отже, партнерами освітнього проекту «Бердянська школа малої академії наук» за сприяння виконавчого комітету Бердянської міської ради стали:
- відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради;
- навчальні заклади: гімназія №1 «Надія», багатопрофільна гімназія №2, гімназія №3 «Сузір’я», Бердянський муніципальний ліцей, Бердянська спеціалізована школа №16 з поглибленим вивченням іноземних мов, навчально-виховний комплекс №1 «Мрія», загальноосвітні школи №1,2,3,4,5,6,7,9,11,12,13,20;
- позашкільні навчальні заклади: Центр дитячо-юнацької творчості, Станція юних натуралістів;
- Бердянський державний педагогічний університет;
- Бердянський університет менеджменту і бізнесу;
- Бердянський інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету.
На першому етапі діяльності «Бердянської школи малої академії наук» в навчальних закладах була проведена велика підготовча робота : анкетування школярів, бесіди з учнями та їх батьками, вчителями. І результат був вражаючий: відразу заявили про бажання вчитися в Школі МАН 260 учнів 8-10 класів.

Для реалізації освітнього проекту «Бердянська школа малої академії наук» були укладені договори про спільну діяльність відділу освіти з вищезазначеними вузами, згідно з якими на базі вишів створені 33 профільні школи. Зокрема:
1. При Бердянському державному педагогічному університеті:
- школа мовознавства;
- школа математики;
- школа фізики і астрономії;
- школа комп’ютерних наук;
- школа філософії та суспільствознавства;
- школа історії;
- школа літературознавства.
2. При Бердянському університеті менеджменту і бізнесу:
- школа економіки;
- школа правознавства.
3. При Бердянському інституті державного та муніципального управління Класичного приватного університету:
- Школа історії України;
- Школа правознавства;
- Школа психології.
Навчально-виховний процес у профільних школах буде здійснюватися за спеціально розробленими програмами і навчальними планами, які органічно поєднають колективну та індивідуальну форми роботи з школярами.

Спілкування дітей та педагогів з викладачами вузів у рамках Школи МАН це можливість:
- виконувати підготовку учнівських науково-дослідницьких робіт МАН для участі в II (обласному) етапі конкурсі – захисті науково – дослідницьких учнівських робіт МАН;
- надавати закладам освіти консультативну та методичну допомогу в організації навчального процесу, у складанні і рецензуванні програмної та навчально-методичної документації під час роботи з обдарованою молоддю;
- надавати допомогу закладам освіти в розробці тематики науково-дослідницької діяльності на кафедрах, створювати тимчасові творчі об'єднання з викладачами вишів та вчителями закладів освіти для ведення науково-дослідницької роботи з дітьми під час підготовки до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів;
- забезпечувати матеріально-технічні умови та аудиторний фонд для реалізації заходів договорів;
- сприяти продовженню навчання випускників «Бердянської школи малої академії наук» у вишах.

Освітній проект «Бердянська школа малої академії наук» дозволить запровадити комплекс науково-методичних, організаційних, економічних заходів щодо впровадження ефективних позашкільних освітніх технологій для дітей і залучення учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності, створення умов для участі учнів у проведенні актуальних наукових досліджень, розширення мережі наукових гуртків, секцій та їх співпрацю з вищими навчальними закладами міста.

«Бердянська школа малої академії наук» сприятиме виявленню здібностей, обдарувань і самовизначенню та реалізації особистості засобами залучення до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи в різних галузях науки, забезпечує творчий, інтелектуальний, духовний розвиток особистості, її професійну орієнтацію.

Ініціатором та координатором «Бердянської школи малої академії наук» стала методист методичного кабінету відділу освіти Лодягіна Людмила Павлівна, яка вже довгий час опікується питанням роботи з обдарованою молоддю. Вважаючи окреслену діяльність дуже важливою для розвитку дитини на сучасному етапі, вона запропонувала дану форму роботи. І це правильно, адже саме такий формат дасть змогу поєднати різні форми навчального процесу, передбачені навчальним планом (лекції, лабораторні, практичні та семінарські заняття, консультації, контрольні заходи тощо), працювати за індивідуальними навчальними планами, самостійно вивчати теоретичний матеріал, консультуватися з науковими керівниками, виконувати пошукові завдання з визначеної теми та контрольні роботи з профільної дисципліни.

Контактний телефон: 0668776897 (методист ММК відділу освіти, координатор школи МАН) Лодягіна Людмила Павлівна

Роздрукувати сторінку

Повернутися назад
© 2012-2017 Відділ освіти виконкому Бердянської міськради
71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул.Університетська,33
Телефон: (06153) 4-70-10 Електронна пошта:oono@rada-berdyansk.gov.ua