Спільне послання лідерів міжнародних організацій з нагоди Всесвітнього дня вчителя
Спільне послання лідерів міжнародних організацій з нагоди Всесвітнього дня вчителя
Щорічно 5 жовтня в понад 100 країнах світу відзначається День вчителя, який був заснований в 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches' Day).
Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти – день, у який відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства...

ПОСТАНОВА № П-9-1 від 22.06.2017 Про соціально-економічний стан галузі та його законодавче врегулювання
ПОСТАНОВА № П-9-1 від 22.06.2017   Про соціально-економічний стан галузі  та його законодавче врегулювання
Президія Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, заслухавши інформацію Голови Профспілки працівників освіти і науки України Г.Ф.Труханова «Про соціально-економічний стан галузі та його законодавче врегулювання» констатує, що у доопрацьованій Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти редакції проекту закону «Про освіту», реєстраційний № 3491-д, що готується до другого читання на липень 2017 року, передбачається встановлення рівня мінімального посадового окладу педагогічних працівників в розмірі трьох прожиткових мінімумів замість норми про три мінімальні заробітні плати законопроекту, прийнятого у першому читанні...

Основні положення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”
Основні положення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”
Здійснення з 1 жовтня 2017 року перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі -  Закон 1058), із використанням:
- єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році, на рівні 3 764 гривні 40 копійки;
- показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35 до 1 відсотка...

Внесено зміни в статтю 42 Кодексу законів про працю України
Внесено зміни в статтю 42 Кодексу законів про працю України
Верховною Радою України 6 квітня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю щодо захисту трудових прав працівників» № 2005-VIII.

План роботи профспілки на 2017 рік
План роботи профспілки на 2017 рік Керуючись положеннями Конституції України, законодавством про профспілки, освіту, рішеннями VII з’їзду ФПУ, VIII з’їзду галузевої Профспілки, Статутом, Програмами дій галузевої Профспілки та обласної організації на 2016-2020 роки, рада Бердянської міської організації Профспілки працівників освіти і науки вважає своїм головним завданням представництво, здійснення та захист трудових, соціально-економічних, правових та духовних інтересів членів Профспілки шляхом продовження ефективного соціального партнерства, укладення та реалізації колективних договорів та угод. В 2017 році перед міською організацією Профспілки, виборними профспілковими органами постає ряд важливих задач:
- здійснення ефективного захисту трудових, професійних, соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти і науки, ветеранів педагогічної праці;
- активізація участі у формуванні бюджетів різних рівнів, громадського контролю за станом виплати заробітної плати, надбавок і доплат, індексації доходів;
- подальший розвиток конструктивного діалогу з органами місцевого самоврядування, взаємодії з депутатами усіх рівнів;
- оптимізація системи навчання та інформування активу і членів профспілки
- здійснення систематичного контролю за своєчасністю та повнотою виплати заробітної плати, доплат та компенсацій;
- використання можливостей колективних договорів,міської угоди як засобу об’єднання зусиль соціальних партнерів по покращенню фінансування,функціонування закладів та установ освіти,покращення умов і безпеки праці;
- продовження роботи по оздоровленню членів Профспілки та їх дітей, організації дозвілля, екскурсійно-туристичної, спортивної роботи;
- подальше забезпечення інформаційного супроводу діяльності, консультативної методичної та правової допомоги, розширення процесів гласності та демократії в роботі Профспілки; активізація роботи з електронною інформацією; висвітлення профспілкової діяльності в засобах масової інформації,на сайті обласної та міської організацій Профспілки (сторінка на сайті відділу освіти) Докладніше

Новини профспілки. Стосовно застосування Закону України «Про запобігання корупції»
Новини профспілки. Стосовно застосування Закону  України «Про запобігання корупції» Застосування деяких норм Закону України «Про запобігання корупції».
Найбільш питань стосовно застосування Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII виникає щодо статті 27 «Обмеження спільної роботи близьких родичів». Докладніше

Голова ФПУ Григорій Осовий: профспілки не вийдуть на акції у четвер, аби не ставати об’єктом політичних маніпуляцій
Голова ФПУ Григорій Осовий: профспілки не вийдуть на акції у четвер, аби не ставати об’єктом політичних маніпуляцій Про це заявив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий 16 листопада під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.
Робоча зустріч Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Головою Федерації профспілок України Григорієм Осовим відбулась у Верховній Ради України. Під час неї обговорено питання щодо підвищення соціальних стандартів, зокрема, розміру мінімальної заробітної плати в контексті обговорення і прийняття Держбюджету на наступний рік.
Голова Парламенту висловив сподівання, що Верховна Рада «скоріш за все вийде на прийняття Бюджету 8 грудня». Він підтримав ініціативу профспілок, щоб напередодні ухвалення головного фінансового документу відбулося його обговорення спільно з Прем’єр-міністром, лідерами парламентських фракцій і представниками Федерації профспілок України. «Саме діалог є ключовим моментом у нашій співпраці, бо країна проходить сьогодні непростий етап: ми проводимо реформи і водночас - робимо все, щоб захистити наших дітей, щоб зупинити війну», - наголосив А.Парубій. Він підкреслив, що «це не виправдання, але маємо спільно нести відповідальність за все, що відбувається», і нагадав, що «цієї осені Парламент і Уряд чесно і відповідально обговорюють і працюють над проектом Бюджету-2017».
За підсумками зустрічі Г.Осовий заявив, що завтра, у четвер, профспілки не вийдуть на акції, «аби не ставати об’єктом політичних маніпуляцій». При цьому Голова ФПУ наголосив, що профспілки «не відмовляються від своїх намірів і вийдуть на акції на початку грудня, коли у Парламенті розглядатиметься і ухвалюватиметься бюджет, який передбачає підвищення соціальних стандартів». Він підкреслив, що профспілкові акції триватимуть, доки не будуть прийняті вимоги щодо забезпечення соціальних стандартів».

Новини профспілки: фінансування освіти і науки
Новини профспілки: фінансування освіти і науки 16 листопада 2016 року, відбулися парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні».
Проведення парламентських слухань сприятиме визначенню основних стратегічних принципів фінансування освіти і науки в України та їх законодавчого забезпечення, ключових завдань органів державної влади України, місцевого самоврядування та громадянського суспільства щодо забезпечення ефективного вирішення порушених питань з урахуванням кращого світового досвіду. Докладніше

Освітяни вийшли на пікет
Освітяни вийшли на пікет 1 листопада 2016 року, освітяни столиці вийшли на масову акцію протесту до будівлі Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України проти високих тарифів на житлово-комунальні послуги.
Ініціатором пікету стала Київська міська організації Профспілки працівників освіти і науки України. Солідарну участь у пікетуванні взяли майже усі територіальні організації Профспілки з різних куточків України – з Одеси, Херсону, Черкас, Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Тернополя, Вінниці, Івано-Франківська, Кіровограда, Львова, Рівного, Житомира, Полтави, Донецької, Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Київської та інших областей разом із студентством із провідних навчальних закладів, загалом майже 15 тисяч осіб.
Підвищення тарифів на житлово-комунальні платежі стало для педагогів справжніми «драконівськими тарифами», а ініціативи Уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати більше принижують працівників освітньої сфери, заробітні плати яких мають прив’язку до І тарифного розряду, який залишився поки на тому ж рівні. Докладніше

Новини профспілки. Освітній марафон у 12 років.
Новини профспілки. Освітній марафон у 12 років. Верховна Рада має намір ввести 12-річне навчання в школі і встановити щорічні асигнування з державного бюджету на освіту на рівні не менше 7% ВПП. Згідно з текстом законопроекту, повна середня освіта триває 12 років і передбачає закінчення початкової освіти (4 роки), базової середньої освіти (5 років) і профільної середньої освіти (3 роки).
Навчання учнів за програмами12-річної школи для початкової освіти планують запровадити з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти з – 1 вересня 2018 року.
Законопроект передбачає сертифікацію педагогів, яка буде здійснюватись кожні 5 років. За результатами сертифікації педагогічному працівнику присвоюється відповідний сертифікат. Ті, хто пройшов сертифікацію, будуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.
Народні депутати прийняли законопроект у першому читанні. А це означає, що будуть ще доопрацювання, друге читання та ухвалення в цілому. Усе це вкладається в рамки оновленого закону про освіту в Україні.
Чи вдасться ухвалити закон після детального обговорення у Верховній Раді, експерти стверджувати не наважаються. На переконання освітніх аналітиків, ідею запровадження 12-річної системи загальної середньої освіти навряд чи сприйме суспільство.
Ні навчально-методична, ні матеріальна база шкіл України поки що не готова до переходу на 12-річний термін навчання, кажуть провідні фахівці. Із газети «Профспілкові вісті»

Шановні колеги! Щиро вітаю з Днем Захисника України та Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці!
Шановні колеги! Щиро вітаю з Днем Захисника України та Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці! Ці дати нерозривно пов’язані між собою і символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію.
Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного запорізького козацтва та всього українського народу. І сьогодні ми звертаємося до Матері Божої з проханням про мир, добро, благополуччя.14 жовтня – визволення нашого рідного міста Запоріжжя від фашистських загарбників. Ми шануємо і низько схиляємо голови перед благородністю ветеранів та священною пам’яттю загиблих воїнів на знак вдячності їм за мир і перемогу.
Пишаймося нашими захисниками, які нині захищають незалежність України від агресора. Запевняємо, що зробимо все, аби наш край був квітучим і заможним, а там де сьогодні ще лунають вибухи снарядів, земля ожила і радувала нас щедрим колоском, а блакитне небо – миром і спокоєм.
Вічна пам'ять загиблим!
Слава героям – захисникам!
Будьте всі здорові, щасливі, миру нам усім, добробуту та злагоди.
З повагою голова обкому Профспілки Надія Гринь
Назад 1 2 Далі
© 2012-2017 Відділ освіти виконкому Бердянської міськради
71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул.Університетська,33
Телефон: (06153) 4-70-10 Електронна пошта:oono@rada-berdyansk.gov.ua