Досягнення Бердянських школярів на Всеукраїнських учнівських олімпіадах 2015-2016 н.р.
Для педагогів бердянських шкіл основним документом, що визначає і закладає основу для пошуку, розвитку, навчання та виховання творчої особистості й педагогічної підтримки обдарованих дітей , стимулювання творчого самовдосконалення учнів, самореалізації у сучасному суспільстві є програма "Обдаровані діти" , яка була затверджена рішенням восьмої сесії Бердянської міської ради VII скликання від 18 лютого 2016 р. № 59.

Для реалізації міської програми «Обдаровані діти» з питань роботи зі здібною та обдарованою молоддю в місті створена цілісна система роботи педагогічних колективів.

Цілеспрямована робота з обдарованою молоддю створює передумови для успішної участі школярів міста в олімпіадах, турнірах, конкурсах науково-дослідницьких робіт МАН України.

Щорічно, з метою підвищення інтересу до вивчення базових дисциплін та виявлення і розвитку природних обдарувань учнів, у жовтні-лютому проводяться учнівські предметні олімпіади, не став винятком і цей навчальний рік.

В міських олімпіадах 2015-2016 н.р. брали участь 730 учнів 6-11 кл., за результатами олімпіад 330 учнів визнані переможцями, що складає 45 % від загальної кількості учасників, (в минулому році – 663 учасники і 306 переможців .

Призові місця розподілилися таким чином : І місць – 48 (15% від загальної кількості переможців), ІІ місць – 109 (33%), ІІІ місць – 173 (52%). Підготували переможців 17 загальноосвітніх навчальних закладів міста.

У порівнянні результатів учнівських олімпіад ІІ (міського етапу) з минулим роком по кількості переможців спостерігається позитивна динаміка рівня та якості знань інтелектуально здібних і обдарованих учнів, що вказує на результативність управлінської, методичної, психологічної та педагогічної діяльностей загальноосвітніх навчальних закладів міста щодо підготовки учнів до учнівських олімпіад

Найрезультативнішою серед загальноосвітніх навчальних закладів міста і шкіл нового типу на олімпіадах ІІ (міського) етапу всеукраїнських, міжрегіональних і обласних олімпіад є команда учнів БСШ №16 - абсолютний переможець міського етапу учнівських олімпіад ( 51 переможець із 83 учасників).

Серед шкіл нового типу ІІ місце - гімназія №3 «Сузір’я» (директор Кривунь О.В.), ІІІ місце – гімназія №1»Надія» (директор Сергієнко В.П.)

Серед загальноосвітніх навчальних закладів міста найкращих результатів досягли учні ЗОШ №11 ( директор Міщенко М.В.) – І місце, ІІ місце - ЗОШ №1 (директор Волкова Н.А.) у команди ЗОШ №3 (директор Онищенко О.О.)- ІІІ місце

Порівняно з минулим роком зросла якість виступів учнів загальноосвітніх навчальних закладів № 2, 5, 6, 9, БМЛ.

В обласних олімпіадах взяли участь 76 школярів з яких визнані переможцями 39 учнів (51%) (минулого року: із 78 учасників – 35 переможців). Найкращих результатів досягли учні: БСШ №16 – 11 переможців (директор Кондратюк Н.П.), ЗОШ №11- 8 переможців (директор Міщенко М.В.), гімназії №3»Сузір’я» -5 переможців (директор Кривунь О.В.), ЗОШ №5 - 3 переможця (директор Тесленко Л.В.);

Результативними були виступи учнів ЗНЗ: ЗОШ №1 (директор Волкова Н.А.), НВК №1»Мрія» (директор Картамишев І.П.), БМЛ (директор Тверітінов І.О.), гімназії №1 «Надія» (директор Сергієнко В.П.), ЗОШ №2 (директор Мелай Р.В.), ЗОШ №3 (директор Онищенко О.О.), ЗОШ №6 (директор Ізотова О.М.), ЗОШ №7 (директор Ватутін В.В.), ЗОШ №9 (директор Клименченко Ю.Д.) . Олімпіади виявили рівень знань інтелектуально здібних, обдарованих і талановитих учнів , але слід відзначити , що якість виступів учнів на обласних олімпіадах в порівнянні з минулим роком дещо знижено, а саме – за рейтингом в області із 32 районів і міст ми перемістилися на 11 місце, а в минулому році були на 9 місці.

Шостий рік поспіль учні шкіл міста у складі команди Запорізької області беруть участь у IV (державному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Не став виключенням і цей рік. У Державному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури брала участь учениця 9 класу ЗОШ №11 Просвірова Таісія, яка виборола ІІ місце.

У цьому році, вперше за тривалий час, 25 травня 2016 року у великій залі Міського палацу культури імені Т. Г.Шевченка відбулася церемонія нагородження учнів та педагогів навчальних закладів міста «Зоряний Олімп – 2016» в рамках реалізації Міської програми «Обдаровані діти» на 2016 рік.

На святі , яке організував відділ освіти за підтримки виконавчого комітету Бердянської міської ради, було підведено підсумки освітньої діяльності педагогів за 2015-2016 навчальний рік та нагороджено 63 переможця ( 25 тис. 700 грн) Всеукраїнських учнівських олімпіад, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, творчих конкурсів. та педагогічних працівників навчальних закладів міста.

Вітали обдарованих дітей та їхніх педагогів, які виховують і підтримують таку талановиту юнь , вручали грамоти і грошові винагороди міський голова Володимир Павлович Чепурний, секретар Бердянської міської ради Холод Олексій Олексійович , заступник міського голови Дойнова Юлія Вікторівна, помічник народного депутата України Олександра Пономарева Безверхий Володимир Петрович та депутати міської ради. Сьогоднішні перемоги бердянських школярів є стартовим майданчиком для творчого, інтелектуального та духовного зросту. Попереду нові відкриття і здійснення мрій. Обдаровані діти – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна еліта держави. Їм відкривати всесвітні таємниці, сягати нових вершин, розбудовувати рідну країну. Їм бути господарями на цій землі. Їм належить майбутнє. Хай же буде воно щасливим!

Роздрукувати сторінку

Повернутися назад
© 2012-2017 Відділ освіти виконкому Бердянської міськради
71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул.Університетська,33
Телефон: (06153) 4-70-10 Електронна пошта:oono@rada-berdyansk.gov.ua